Kas yra rebefingas

rebefingo_mokymasis

Rebefingo tėvas – Leonardas Orras

Leonardas Orras pasauliui atskleidė galingą dvasinio valymosi techniką, palaimintą Babadži ir kitų Indijos nemirtingųjų jogų. Savo knygoje „Atsisakykite įpročio mirti“ ją aprašo taip:
„Įsivaizduokite vandens stiklinę, kurios dugne dumblo sluoksnis (sena užsistovėjusi energija), ir jūs pradedate į ją srovele pilti švarų vandenį (šviežią energiją).

Kas pirmiausia įvyks? Pakils dumblas ir sudrums vandenį stiklinėje. Bet jūs toliau pilsite į stiklinę švarų vandenį, ir netrukus dumblas išsiplaus, o stiklinėje liks tik skaidrus švarus vanduo.
Rebefingo metu prana, arba gyvybinė energija, yra lyg švarus vanduo; užsistovėjusi energija, jūsų sukaupta dėl gimimo traumos ar tėvų programavimo, – tai dumblas. Prana yra prislėgta dumblo sluoksnio ir negali laisvai cirkuliuoti. Kai dumblas pakyla nuo dugno ir susimaišo su vandeniu, jūs įžengiate į pereinamąjį – „aktyvacijos“ laikotarpį. Kai dumblas išplaunamas ir lieka tik tyras švarus vanduo, jus patiriate integracijos, arba išbaigtumo, būseną.“

Rebefingas turi daug apibūdinimų
Rebefingu vadinama amerikietiška pranajogos forma. Jis dar vadinamas  „ritmingu kvėpavimu“, „dvasiniu kvėpavimu“, „intuityviu kvėpavimu“ arba „gyvybės kvėpavimu“.

Kas išties yra rebefingas?

* Tai vienas iš pačių paprasčiausių, aiškiausių ir efektingiausių dvasinio valymosi metodų, kai kvėpuojama atsipalaidavus, intuityviai pasirenkant ritmą, sujungiant įkvėpimą ir iškvėpimą.
* Tai šiuolaikinis tobulas pagalbos sau būdas, kurį naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje,
* Tai kvėpavimo technika, padedanti pasiekti harmonijos būseną, atsiverti dieviškumui ir tokiu būdu valyti kūną, mintis, jausmus
* Tai ne religija, ne medicina, ne psichologija ir ne hipnozė. Tai visai kas kita.
* Tai visus žmogaus lygmenis valanti kvėpavimo technika, kuriai būdingi šie elementai:
1. sujungtas (vientisas arba cirkuliarinis) kvėpavimas, kai įkvepiama su impulsu, o iškvepiama           laisvai, kai įkvėpimo ir iškvėpimo trukmė yra maždaug vienoda;
2. visiškas atsipalaidavimas;
3. sąmoningumas (visas dėmesys nukreipiamas į kvėpavimo procesą, išlaikant buvimo čia ir dabar pojūtį).
Dar dvi  pageidautinos sąlygos – tai džiaugsminga integracija ir pasitikėjimas procesu, nuoširdumas, atvirumas dalijantis patyrimais.

Galima pasakyti ir taip: rebefingas – tai dvasinis darbas, apimantis sąmoningo intuityvaus kvėpavimo energija ciklus, kuris teikia žmonėms daugiau energijos, džiaugsmo, sveikatos, sėkmės, proto ramybės.
Žodis rebefingas reiškia atgimimą, nes jo metu gimstama iš naujo – gydoma gimimo trauma, „tirpdomi“ gyvenime sukaupti emociniai bei fiziniai blokai ir jūs galite transformuoti skausmingus išgyvenimus į džiaugsmą, kūrybą, laisvę.

Rebefingo ištakos – jogoje

Ne veltui sakoma, kad „gyvybės kvėpavimo įvaldymas – tai dvasios, kūno ir sielos sveikatos raktas“. Jogoje kvėpavimo įvaldymas yra vadinamas Mahajoga – aukščiausiuoju gyvenimo mokslu. Rebefingas perėmė jogos principus ir persmelkė juos paprastumu, intuityvumu, padarė visiems prieinamu.  Jo gali mokytis ir išmokti visi žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, gabumų, sveikatos. Nemirtingasis jogas Babadži sakė, kad svarbiausia šiame kvėpavime yra meilė, tiesa, paprastumas. Per tai prisiliečiame prie savo tikrosios esaties.

Rebefingo nauda

Išties, kvėpuojant intuityviuoju kvėpavimu, taisosi sveikata, anot ilgamečių stebėjimų, gyja astma, migrena, peršalimo ligos ir dauguma kitų – net sunku visas išvardyti. Tačiau pagrindinis intuityvaus kvėpavimo tikslas – išsklaidyti kasdien besikaupiantį skausmą ir įtampas. Šis kvėpavimas – tai visuminis savęs gydymo būdas, kurį patys galime praktikuoti kasdien tam, kad pripildytume protą ir kūną naujos gyvybinės energijos,  gydytume savo kūno ir sielos žaizdas, atgaivintume ryšį su savo aukštąja esatimi, aptiktume savo gebėjimus, pašaukimą.

Rebefingo specialistas

Rebefingo specialistas – tai žmogus, išmokęs kvėpavimo tiek, kad galėtų jį perteikti kitam žmogui. Jis sukuria saugią aplinką ir vadovauja savo kliento kvėpavimui iki seanso pabaigos.

Rebefingo seansas
Rebefingo seanso esmė yra ta, jog žmogus, dalyvaujant rebefingo specialistui, kvėpuoja ritmingu vientisu kvėpavimu. Šios seanso metu, po penkių – dešimties minučių, kūne atsiranda tirpimo arba vibracijos jausmas ir jis trunka nuo valandos iki dviejų. Vibracijos pojūtis nuolat stiprėja, kol visiškai apima kūną. Paskui vibracija pradeda natūraliai slopti, ir žmogų apima bangomis užplūstanti gilios ramybės būsena. Jos neįmanoma perteikti žodžiais. Energija, plaunanti kūną tokio seanso metu, išlaisvina žmogų ir nuo tų įtampų, kurias sukėlė gimimo trauma, ir nuo kasdien atsirandančių. Jei Jums neaišku, kaip atrodo kūnas ir protas, nesuvaržyti įprastos įtampos, kilusios iš gimimo traumos, tada Jums tai reikia tiesiog patirti – kito būdo nėra.

Mokymosi trukmė
Paprastas kvėpavimo pratimas, apimantis vientisus iškvėpimus ir įkvėpimus ir trunkantis apie valandą per dieną, pašalina psichologinių traumų pasekmes, nepaisant to, kad gimimo trauma ir dėl jos atsiradusi nuolatinė įtampa kai kuriems žmonėms apsunkina šią nesudėtingą užduotį. Todėl tam, kad būtų pašalinta įtampa, sukaupta per gyvenimą, daugumai žmonių prireikia nuo penkių iki dvidešimties dviejų valandų pamokų. Po to jie jau gali, nepatirdami jokių dramatiškų permainų emociniame ir fiziniame lygmenyje, savarankiai vientisai kvėpuoti apie valandą laiko. Dauguma įvaldo vientisą sąmoningą kvėpavimą per dešimt seansų, vedamų patyrusio rebefingo meistro.

 

TOP