Linų sėmenų aliejus

Linų sėmenų aliejus – tai ir vaistas, ir kosmetinė priemonė, ir vitaminų A, E, K ir B šaltinis…

Kodėl verta naudoti linų sėmenų aliejų? Jame gausu naudingų amino rūgščių ir Omega 3 riebiųjų rūgščių. 1-2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus tolygūs 6-8 kapsulėms žuvų taukų. Labai tinka visiems, kas pastarųjų netoleruoja. Jis daug pigesnis už žuvų taukus, be to, visada galite būti tikri dėl geros kokybės.

Kur naudoti linų sėmenų aliejų? Visur. Tik ne kepimui…

Sveikatai. Nuolat vartojamas aliejus iš inkstų šalina akmenis. Patartina vartoti žmonėms, turintiems nusiskundimų dėl skrandžio.

Maistui. Sėmenų aliejus keičia maisto skonį, todėl reikia įsitikinti, ar jums tai patiks. Jei taip, naudokite gryną: gerkite po šaukštą tris kartus per dieną, pilkite į sriubas, košes, darykite užpilą salotoms (citrinų sultys, prieskoniai, aliejus) arba tiesiog užpilkite ant silkutės su svogūniukais (net seilė teka…). Tinka pilti ant morkų ir razinų salotų. Jei negalite nuryti aliejaus gryno, darykite vitaminų kokteilį iš pieno, uogų ar uogienės. Labai gardu. Galima vartoti ir linų sėklas. Jomis pagardinkite salotas. P.S. Kepti su šiuo aliejumi nepatartina, nes dings visos naudingosios medžiagos, dėl kurių šis aliejus toks vertingas.

Grožiui. Linų sėmėnų aliejaus kaukės labai stiprina plaukus, nuolat tepant, susitvarko išsišakoję plaukų galiukai. Jo įpila į maistą dėl kailio laikomiems vargšams gyvūnėliams, kad plaukas žvilgėtų ir būtų stiprus. Sėmenų aliejus tinka ir veido kaukėms (aliejų maišyti su maltais linų sėmenimis).

Laikymas. Linų sėmenų aliejų geriausia laikyti šaltai. Dalį, kurią naudojat, reikia laikyti šaldytuve, o kitą – šaldymo kameroje, tada jis neapkarsta.

Kartumas. Net šviežias linų sėmenų aliejus turi kartumo, o kuo ilgiau stovės, tuo bus kartesnis. Žiūrėkite, kada baigiasi aliejaus galiojimo data, nes paskui nepadės nei laikymas šaldytuve, nei šaldiklyje.

Gydomosios savybės:
Mažina cholesterolio lygį kraujyje, gerina sąnarių lankstumą.
Padeda išvengti širdies ligų.
Reguliuoja virškinimo procesus.
Gerina kepenų veiklą.
Gydo rėmenį, gastritą, padeda kovoti su vidurių užkietėjimu.
Gera onkologinių ligų profilaktinė priemonė.
Gerina odos ir plaukų būklę…

Kaukės, kurių sudėtyje yra linų sėmenų aliejaus, pasižymi jauninamuoju ir antibakteriniu poveikiu.
Svarbus nėštumo metu – linų sėmenų aliejaus sudėtyje esančios rūgštys padeda tinkamai vystytis mažylio galvos smegenims.
Pasižymi raminamuoju poveikiu.
Slopina alergines reakcijas.
Užkerta kelią aritmijai.
Stiprina imunitetą.
Palengvina PMS simptomus.
Gerina potenciją.
Padeda sulieknėti.
Naudingas sergantiems astma.
Gerina kalcio įsisavinimą.
Gydo žaizdas ir įpjovimus.
Apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio.
Slopina odos uždegimus ir paraudimus.
2 šaukštai aliejaus per dieną padės pagerinti savijautą turintiems bėdų dėl hemorojaus, kolito, nutukimo.

Vartojimas: galima naudoti užpilams, vartoti su kefyru. Tinka su košėmis, kopūstų salotomis, rūgštaus pieno produktais, kepiniais. Kaitinti negalima – aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje naudingosios medžiagos žūsta. Dienos norma – ne daugiau kaip 1–2 šaukštai aliejaus.

Kontraindikacijos: linų sėmenų aliejus nerekomenduotinas žmonėms, vartojantiems nuskausminamuosius, preparatus nuo diabeto ir aukšto kraujospūdžio, taip pat esant stipriam viduriavimui, skrandžio opai, pankreatitui ir cholecistitui.

Maitinančios moterys ir nėščiosios šį produktą turėtų vartoti atsargiau, jo nepadauginti.

TOP