Astrologija

Kokia astrologijos mokykla remtis?

Dažnai kyla klausimai: pagal ką žmogui atsirinkti astrologinę mokyklą, ar pagal tautybę, o gal vakariečiui apskritai netinka rytietiški horoskopai?

Tai priklauso ir nuo žmogaus karmos. Kaip žmogų veda jo intuicija, jo likimas link astrologo. Jei žmogus turi artimus ryšius, daug įsikūnijimų rytuose, Indijoje, tai jam gali puikiai tikti Vedų astrologija, net jei jis gimęs Lietuvoje.

Be to, įvairios astrologijos mokyklos duoda skirtingą lygmenį, įvairius pjūvius. Labai panašu, lyg mes dramblį vaizduotume iš skirtingų pusių: viena fotografija iš priekio, kita iš šono. Ir sunku pamatyti visumą. Žmogus labai sudėtingas. Bandžiau pati sau lyginti, kokį pjūvį duoda Vedų astrologija ir kokį vakarų. Jie abu yra labai įdomūs. Apibendrindama noriu pasakyti, kad vakarų astrologija, atradusi tolimąsias planetas, kito – anksčiau ji buvo žymiai primityvesnė. Avestos astrologija, pateikta P.Globos, duoda labiau psichologinį požiūrį, labiau susijusį su vidiniu žmogaus pasauliu, dvasiniais lygmenimis. Vedų astrologija, kaip tai bebūtų keista,labiau fiksuoja žmogaus fizinę dalį, jo pasireiškimus materijoje, įvykių lygmenį, atspindi visai kitą pjūvį. Be to, pagal Vedų astrologiją, jums reikėtų atskaičiuoti 23 laipsnių precesiją, ir Ožiaragis virstų Šauliu. Kartais tai visai netinka. Nors, kai žiūrime horoskopo visumą, tai duoda tiesiog kitokį požiūrį, labiau akcentuojant pasireiškimą materijoje, ryškiau , tiksliau, aiškiau atskleidžiant įvykių lygmenį. O vakarų astrologija ryškiau veikia astropsichoploginiu aspektu.

Be abejo, būstų sistemos yra įvairios. Jos atspindi įvairius lygmenis. Čia reikia gilintis, tai tikrai nėra lengva suprasti. Vienos sistemos būstai labiau nurodys sielos karminius uždavinius per visus įsikūnijimus , o kitos – labiau pasaulietinius uždavinius (pavyzdžiui, Placidaus sistema). Siūlyčiau pačiai palyginti patyrinėjant kelių žmonių horoskopus pagal Vedų ir pagal vakarų astrologiją.

Įdomu tai, kad došų sistema ajurvedoje (kapha, pita ir vata) puikiai pasitvirtina pagal vakarų astrologiją: kad žmogus, kurio horoskope yra ugnis ir vanduo, be abejo, jis bus pita konstitucijos, jei žemė ir vanduo, jis bus kapha konstitucijos. Pagal feng šui žiūrint, irgi yra sąsajos. Svarbu mokėti eiti teisingu keliu, susiejant į visumą. Tai didelis uždavinys. Žmonijos uždavinys savo žinojimą susieti į visumą: tiek pasichologijos, tiek astrologijos, tiek matematikos, tiek fizikos žinias. Šis padrikumas yra, kadangi žmonija tik pradeda bendradarbiauti. O šis bendradarbiavimas ir yra Vandenio epochos užduotis.

N. Gabija Wolmer

TOP