Totemai

tigrasŽodis „totemas“ amerikos indėnų odžibvų kalba reiškia „jo giminė“. Jis reiškia genties protėvį, teikiantį jėgų ir padedantį įvairiose situacijose.

Šiandieniu supratimu, totemas yra gyvūnas, išreiškiantis tam tikrą energiją, galinčią jums padėti. Ryšys su totemu dažniausiai užsimezga ne proto, bet gilesniuose lygmenyse. Senovės šamanai pasakytų, kad tai protėvių pasaulis. Psichologai jų pasaulį pavadintų archetipų pasauliu. Simbolių, archetipų, pasaulis yra toks pat objektyvus kaip ir mūsų kasdienis. Tačiau jo neįmanoma išanalizuoti tik protu – lengviau pajusti intuityviai, tyrinėti per tiesiogines dvasines patirtis. . Ryšys su totemu yra giliai maginis, todėl apie savo totemą nereikėtų plačiai kalbėti, girtis.

Žmonės gana dažnai jaučia savo totemą (ar totemus), pavyzdžiui: vieni kolekcionuoja žaislinius meškučius, kiti – keramines žirafas ar savo kambary apkabinėja delfinų plakatais. Yra žmonių, kurie apsąla, pamatę lapę ar varną, tarytum būtų susitikę mielą išsiilgtą giminaitį. Visa tai rodo artimumą su totemu ar bent norą užmegzti su juo ryšį ir įgyti jam būdingų savybių.

Kaip sužinoti savo totemą? Kaip atkurti su ryšį?

delfinasVienas iš būdų yra tiesiog „burto traukimas“. Kodėl? Todėl, kad tame dalyvauja ne protas, o intuicija. Totemai ir yra labiau susiję su jūsų instinktyviąja jėga, giliąja savastimi ir išmintimi, padedančia išgyventi, nei su racionaliu protu. Tačiau jie gali išmokyti daugelio dalykų, perspėti apie pavojus, atverti begalinius dvasios pasaulius. Jei tik leiskite jam tai daryti ir ateiti tam totemui, kuriam reikia, o ne tam, kurį galėtų įsivaizduoti jūsų protas ar norėtų asmenybė.

Dauguma rinktųsi erelį, tigrą ar gulbę, bet dvasiai ne mažiau vertinga yra skruzdė ar šeškas. Ji geriau žino, ko jums šiuo metu reikia. Jei tik leisite vesti jai, o ne proto norui pasipuikuoti, sutiksite savo totemą ir jis jums prabils, atverdamas paslaptis ir mokydamas to, ko jums šiuo metu labiausiai reikia.

Jei jums atliepia totemas, galite nustebti, kad tai ne tai, ko tikėjotės, bet iš tiesų tai, ką jūs gerai pažįstate. Jis gali kritikuoti ir mokyti, drąsinti ir stabdyti. Su juo bendraujant labai svarbu išlaikyti tikrumą, paprastumą, norą išgirsti tiesą ir nesprausti jo į savo įsivaizdavimo rėmus.

Seniau totemo tikrumą patikrindavo paprastai: jei tai tavo totemas, turi išeiti į laukinę gamtą ir susitikti jį akis į akį – tavo maginė, ketinimo jėga jį pritrauks. Arba tai yra tik prisigalvojimai ir už jų neslypi jėga. Šiais laikais sunkoka išeiti į laukinę gamtą, taigi paprasčiausiu būdu galite ieškoti savo totemo traukdami kortas. Tik būkite sąžiningi patys su savimi.

apuokasgulbekrokodilasvarnassermuonelisvilkas

TOP