Rugsėjo 16 d. – Mėnulio užtemimas!

Rugsėjo 16 d. - Mėnulio užtemimas

Tai bus pusšėšėlinis Mėnulio užtemimas, matomas Lietuvoje. Jis įvyks rugsėjo 16 dieną, 22:05 val. vietos laiku.

Užtemimo metu Saulė, Merkurijus, Jupiteris bei Karminis Mėnulio mazgas Rachu bus viename telkinyje Mergelės bei Svarstyklių ženkle. Priešais, opozicijoje,  – Mėnulis, Neptūnas, Chironas bei Karminis Mėnulio mazgas Ketu. Toks didelis planetų susitelkimas šalia Karminių mazgų rodo, jog šis užtemimas iškels gana stiprią pasirinkimo būtinybę – pasirinkimo tarp dvasingo gyvenimo būdo ir materializmo arba tiesiog gyvenimo kelio pasirinkimo būtinybę. Kosminio laikrodžio rodyklė šiuo metu labiau bus nukreipta materialaus, racionalaus, pasaulietinio gyvenimo link, juk Karminis mazgas Rachu, susijęs su intensyviausio vystymosi tendencijomis, užtemimo metu bus racionaliame Mergelės, o ne dvasingame Žuvų ženkle.

Visgi tai nereiškia, jog šiuo metu reikėtų nusigręžti nuo dvasingumo, visai neskirti jam dėmesio. Ko gero, užduotis labiau yra rasti teisingą santykį tarp pasaulietinių reikalų, darbo, kasdienių pareigų ir savo sąžinės balso, kuris perduoda žinią apie tai, ką turime nesavanaudiškai padaryti kitiems.  Šiaip ar taip, šis užtemimas skatins ypač aktyvią darbinę veiklą, perspektyvias idėjas, intensyvų bendravimą, derybas.

Dar vienas niuansas – užtemimo metu Saulė bus 25 Mergelės ženklo laipsnyje, kuris vaidinamas „genialumo” laipsniu. Jis yra vienas iš septynių „karališkų” visos ekliptikos laipsnių. Taigi galima numanyti, jog be įprasto susijaudinimo, sudirgimo, kuris būdingas kiekvienai pilnačiai, šis metas atneš ir genialių idėjų, kaip toliau plėtoti verslo, darbo reikalus, pasirūpinti sveikata, švietimu, išplėsti naudingus ryšius, sėkmingai bendradarbiauti. Manau, į tai ir reikėtų orientuotis, nepamirštant ir savo sąžinės balso.

N. Gabija Wolmer

TOP