Registracija tel. (8-610) 44008

Pažintinė–piligriminė kelionė į Mianmarą

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d. REGISTRACIJA TEL.: 861044008

N.Gabija Wolmer ir Raimundas Kareckas
PAŽINTINĖ – PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į MIANMARĄ

Vyko 2017 m. gruodžio 5–22 d.

Šioje 17 dienų kelionėje pamatysime didžiąją dalį gražiausių vietų Pietryčių Azijoje – prieš mūsų akis išsiskleis puokštė pačių nuostabiausių, švenčiausių Mianmaro, tik neseniai atvėrusio duris turistams, vietų. Be to, šioje kelionėje išmoksite efektyvių atsipalaidavimo bei energijos grąžinimo būdų, teikiančių energijos, grąžinančių jėgas bei ramybę kvėpavimo praktikų. Norintys turės galimybę išmokti saugančių, valančių bei nešančių sėkmę mantrų. Kelionės pabaigoje  ilsėsimės viename nuostabiausių Mianmaro paplūdimių.

Čia mūsų lauks nepakartojamas poilsis, šiltas vandenynas, baseinas. Norintys patirs nuostabias dvasinės transformacijos praktikas, watsu – kvėpavimo ir terapijos vandenyje sesijas, galės išgyventi gilios ramybės bei susiderinimo su žemės elementu meditacines patirtis. Čia taip pat įtvirtinsime anksčiau išmoktas kvėpavimo bei energijos grąžinimo, atkūrimo praktikas.

Ši kelionė – tai nuostabus derinys kultūrinių įspūdžių, susipinančių su dvasinėmis praktikomis bei sąmoningu kvėpavimu įkvepiančioje dvasingų žmonių kompanijoje.

Taigi smulkiau apie kelionę:

Jangonas – vienas autentiškiausių Pietryčių Azijos miestų, senoji Mianmaro sostinė, vadinta Rangūnu, garsi kolonijinės architektūros paveldu bei įspūdingiausia šalies šventykla Švedagonu.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Tai didžiulė, 98 metrų aukščio pagoda, kurios amžius siekia daugiau nei 2000 metų. Joje saugomos keturių budų relikvijos, jai papuošti naudota 4000 kilogramų aukso, daug brangakmenių. Tai viena švenčiausių budistų piligrimų vietų, apie kurią dar 16 а. keliautojas R. Fičas, čia pabuvojęs, atsiliepė kaip apie „turbūt pačią gražiausią vietą pasaulyje”. Pagodą supa mažesnių paauksuotų stupų miškas. Žaliame sodų ir parkų mieste, iš trijų pusių apsuptame vandens, kur telkšo net keli ežerai, pasiklysti yra sunku, nes iš visur matoma spindinti Švedagono pagoda.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Aplankysime dar vieną Jangono brangenybę – Sule pagodą, dar senesnę už Švedagono, kurioje taip pat saugoma budos relikvija.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Lankysime Nacionalinį muziejų, kur saugomos Mianmaro karališkųjų šeimų regalijos, paskutiniojo karaliaus valdžios simbolis – Liūto sostas. Švedagono pagodoje, vienoje švenčiausių budizmo vietų pasaulyje, įspūdį neabejotinai gilų įspūdį paliks ir milžiniška (antra pagal dydį šalyje) gulinčio Budos skulptūra Čauktatgji.

Esant galimybei aplankysime Bogjoke Aung San (didžiausią turistų turgų)

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Karaveik Hal
.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Viena švenčiausių ir įspūdingiausių piligrimų traukos vietų – Auksinės uolos šventykla. Tai stebuklas, kurį verta pamatyti! Turėsime atspėti, kaip masyvus, auksu tviskantis granito riedulys, ant kurio užtupdyta 5,5 metro aukščio Kjaiktijo pagoda, kybo ant stačios uolos krašto ir nenukrenta į apačioje esantį slėnį. Šioje pagodoje taip pat saugoma budos relikvija.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Pakeliui aplankysime Bago miestą, kuriame pamatysime Švemadau pagodą, Šventaljaung – 55 metrų ilgio gulinčio Budos statulą – bei Kamboza Thadi senuosius rūmus.

Atvažiavę iki Kin Pun miestelio bazinės stovyklos, toliau kilsime aukštyn specialiomis atviromis transporto priemonėmis, kurios leis stebėtis ne tik vairuotojų virtuoziškumu, bet ir puikiais atsiveriančiais kalnų ir slėnių bei tarpeklių vaizdais. Paskutinį kelio etapą, apsuptą prekyviečių, įveiksime pėsčiomis.

Skrydis į Heho.  Nuo Heho netoli esantis garsusis Inlės ežeras – šios dienos kelionės tikslas. Grožėdamiesi kraštovaizdžiu, Šano aukštikalnių plato važiuosime link Njaugšvės miestelio, nuo kurio prasideda pažintis su legendiniu Inlės ežeru, autentišku Myanmaro gyventojų gyvenimo būdu, pajusime unikalaus Šokinėjančių kačių vienuolyno gyvenimo ritmą, atsigausime nuostabioje kalnų ežero aplinkoje.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Inle –
tai antras pagal dydį Mianmaro ežeras, išsidriekęs Šano kalnuose, 875 m. aukštyje. Jo ilgis 22 km., plotis iki 11 km. Inlės ežero pakrantėse ir salose, ežere ant polių pastatytuose namuose, gyvena inta tautybės žmonės, save vadinantys „ežero sūnumis“. Inlės ežeras – tarsi Mianmaro Venecija. Pirmiausia, kas pribloškia Inlės ežere, – tai sampanomis, ilgomis siauromis valtimis, plaukiojančių žvejų irklavimo būdas. Stovėdami sampanos gale inta tautelės žmonės labai gracingai irklą valdo koja, o rankomis meistriškai gaudo žuvis kūgio pavidalo medine ar bambukine gaudykle. Vaizdas neįprastas, unikalus ir labai įspūdingas, todėl žvejų figūrėlės puošia ne vieną reklaminį leidinį apie Mianmarą.

Ne mažiau vietiniai gyventojai garsėja plaukiojančiais daržais, kuriuose augina net tris-keturis derlius per metus duodančius pomidorus, avokadus, bulves, česnakus, cukinijas.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Vėliau lankysite Paungdo – pagrindinę ežero pagodą, kylančią į dangų šimtais auksinių bokštelių, kurių nemaža dalis stovi vos ne ežero vandenyje. Tai iš tiesų unikali, nepakartojama vieta.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Vėliau lankysime Nga Pe Čaungo vienuolyną, kadaise garsėjusį kaip Šokinėjančių kačių vienuolynas, seniausią ir didžiausią Inlės ežere.  Kai  kurios jo celės kabo virš vandens.

Vyksime į Pindają (apie 2 val. kelio), atvykę pasiruošime 2 dienų žygiui. Eisime pėsčiomis kalnų keliais (apie 1 val.) iki Danu genties Htut Ni kaimo. Praeisime danų genties ūkius (kalnų šlaituose yra auginama arbata, mangai ir kitos kultūros). Perėję kalnų slėnį, lipsime į kitame šlaite esantį Danu ganties kaimą Se Kja In, kuriame sustosime pietų, žygį tęsime toliau ir po 2 val. pasieksime Jasakji. Ten vienuolyne lauks lengva vakarienė ir nakvynė.

Po pusryčių kaime  apie 40 min. tęsime  žygį kalnais, kol pasieksime kitą Danu genties kaimą, kur kalnų šlaituose auginami žemės riešutai, kukurūzai, kitos kultūros. Po dar 40 min žygio pasieksime Lin Lay kaimą, kelionę tęsime link Taung Pau Gji. Kelias eis per kaimus, tradiciniu būdu auginančius Šan arbatą, matysime, kaip džiovinami jos lapai. Pasiekę Pandają vyksime į Heho oro uostą skrydžiui į Mandalėjų.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Visa diena bus skirta pažinčiai su Mandalėjumi, antru pagal dydį Mianmaro miestu, paskutiniąja Birmos karalystės sostine, kuri dažnai vadinama Mianmaro kultūros širdimi. Mandalėjus ypač garsus didžiųjų drožinėjimo meistrų medžio raižiniais išpuoštais rūmais ir vienuolynais. Tiko medžio raižiniai tokie subtilūs ir smulkūs, kad nesitiki, jog tai sukurta žmogaus rankomis. Čia lankysime Mahamunio pagodą, Švenandavo, arba Aukso rūmų, vienuolyną, Atumaši vienuolyną, nepaprasto grožio Kuthadavo pagodą. Mandalėjuje  daugybė šventyklų, iš kurių sunku išrinkti gražiausias… Mahamunio pagodoje, be auksu spindinčių bokštų ir stupų, įspūdį palieka storu aukso sluoksniu dengta 4m. aukščio Budos statula. Tūkstančiai budistų, lankydami statulą, neša jai ir klijuoja aukso lapelius, tikėdamiesi Budos palankumo, todėl šiuo metu statulą dengia jau apie 15 cm. aukso. Kiekvieną dieną apie pusę penkių ryto būrelis vienuolių nuplauna statulos veidą ir išvalo dantis. Mahamunio pagoda yra persmelkta religinės ekstazės – piligrimai čia medituoja, meldžiasi, ore tvyro smilkalų ir lotoso žiedų kvapas. Vėliau lankysime Švenandavo, arba Aukso rūmų, bei Atumaši vienuolynus, nepaprasto grožio Kuthadavo pagodą, kurioje saugomi tūkstančiai tomų šventųjų raštų.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Apžiūrėję Mandalėjų, vyksime į dar vieną karališkąją Birmos sostinę Amarapurą, pavadintą „nemirtinguoju miestu“, nors sostine ji išbuvo mažiau nei 70 metų. Amarapura tik 11km. nutolusi nuo Mandalėjaus. Aplankysime garsųjį Amarapuros Mahaganajono vienuolyną, kur gyvena ir studijuoja budizmą daugiau kaip tūkstantis vienuolių. Pasivaikščiosime per seklų Taungtamano ežerą 200 metų senumo iš daugybės tikmedžio polių suręstu U Beino tiltu. Sakoma, kad tai ilgiausias pasaulyje medinis tiltas (1,2km).

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Baganas
– šlovingoji pirmosios Mianmaro karalystės sostinė, didžioji Mianmaro traukos vieta, mūsų kelionės kulminacija! Nė vienas pasaulio miestas negali pasigirti tokia daugybe šventyklų. Baganas unikalus, neturintis analogų pasaulyje, nors kartais ši  vietovė istoriniu, kultūriniu ir dvasiniu palikimu prilyginama Kambodžos Angkor Vato šventyklų kompleksui.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Čia daugiau nei 2200 šventyklų. Čia pamatysime garsiąją Švezigono pagodą bei Anandos šventyklų kompleksus. Sunku nupasakoti šių vietų grožį, kurio apžiūrėti bei užfiksuoti iš oro balionų pėsčiomis atkeliauja piligrimai ir turistai iš viso pasaulio. Pasakojama, kad Anandos šventyklos architektą to meto karalius nužudė, kad šis negalėtų daugiau nieko panašaus sukurti…
Čia taip pat skleidžia palaimą šventyklos, saugančios budos relikvijas, kylančios į dangų šimtais auksinių bokštų ir besileidžiančios į požemius paslaptingais labirintais.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Pažinties metu aplankysime pačias įspūdingiausias Bagano vietas: Šveizigono pagodą, Kjansithos uolą, Htilomino šventyklą, Sarabos vartus,

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Anandos
šventyklą, Oakjaungo, Thatbinju, Gaudaplino, Manuha Nanphajos šventyklas. Mėgausimės saulėlydžiu.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Norintys paskraidyti balionu virš Bagano galės tai padaryti ankstyvą šios dienos rytą.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.

Vyksime aplankyti šventąjį Popos kalną – geologinį ir kultūrinį stebuklą, mistinę piligrimų traukos vietą – ir jo nacionalinį parką, išsiskiriančius ypatingu mikroklimatu. Pats Popos kalnas yra daugiau nei 1500 m. aukščio užgesęs ugnikalnis. Paskutinį kartą vulkanas išsiveržė prieš 250 000 metų.

Poilsinė–piligriminė kelionė. Gruodis 5-22 d.
Ngapali paplūdimys.
Таigi kelionės pabaigoje ilsėsimės viename gražiausių Ngapali paplūdimių. Norintys įtvirtins anksčiau išmoktas sąmoningo kvėpavimo bei energijos grąžinimo praktikas, pagal polinkius galės skirti laiko transfrormuojančioms dvasinėms praktikoms užkasant saulėtame paplūdimio smėlyje ar kvėpuodami vandeny – baseine, vandenyne.

Gruodžio 22 d. grįšite namo ir švęsite Kalėdas kupini naujų įspūdžių, atsigavę, išmokę dvasinių bei kvėpavimo praktikų…


Informacija pasiteiravimui ir registracija tel.:  +370 610 44 008 (asistentė Dainora)

Dalyvavimas tik su išankstine registracija

TOP