Gruodžio 26 dieną – Saulės užtemimas

Saulės užtemimas

Gruodžio 26 dieną, 07:17  val. vietos laiku, įvyks žiedinis Saulės užtemimas, nematomas Lietuvoje. Beveik tuo pat metu, 07:13 val., įvyks ir Mėnulio jaunatis Ožiaragio ženkle.

Vietos, kur bus matomas bent dalinis užtemimas, – tai dalis rytų Europos, daugelis Azijos, Indonezijos,  šiaurės bei vakarų Australijos regionų, Rytų Afrikos dalis, Ramusis bei Indijos vandenynai. Tai, kad užtemimas nebus matomas Lietuvoje, yra gerai – užtemimo pasekmės tuomet yra švelnesnės, palankesnės šaliai, nei tuomet, kuomet jis matomas.

Šio užtemimo bei Mėnulio jaunaties metu ypač daug planetų bus susitelkę Ožiaragio ženkle – rimtumo, strategijos, praktiškumo, susitelkimo, saiko, vidinės dvasinės jėgos ženkle. Tai jau gali mums padėti suprasti, kokių savybių labiausiai reikia tokią dieną, jei norime būti sėkmingi, sveiki visą būsimą Mėnulio ciklą ir net ilgiau – visą laiką, kol truks Saulės užtemimo įtaka laikmečiui. O ji bus gan ilga – apie du metus!

Ko gero, pagal savo įtaką tolesnei įvykių eigai tai pati svarbiausia diena gruodžio mėnesį. Šios dienos svarba pasijus ne iš karto, įsigalėdama po truputį. Todėl labai svarbu ne tik tai, ką šią dieną veiksime, bet ir ką mąstysime, kokias emocijas išgyvensime. Turėkime omenyje, jog įvykiai, mintys, jausmai turės tendenciją užsitvirtinti kaip tendencijos ateičiai, todėl nepradėkime destruktyvių situacijų, pykčio, nesutarimų. Svarbu įsileisti į šią dieną pozityvias mintis, tokius jausmus ar santykius, kokius norėtume matyti įsitvirtinant ateityje. Šią dieną galima sulyginti su sėklų sėjimo momentu. Labai svarbu, kad atsiremtume į savo vidinę jėgą,  tvirtybę, tikėjimą, mąstytume ne tik apie problemas ar sunkumus, ne tik apie tai, ko mums trūksta, bet ir apie tai, ką jau turime. Atsigręžkime į gausą, esančią aplink mus, į gerumą, kurį patiriame, ar kurį galime parodyti aplinkiniams. Akcentuokime vienybę, savitarpio pagalbą,  leiskime sau pasvajoti, prisiminkime svarbiausius tikslus, savo dvasinius siekius. Būtinai pasakykime mylimiesiems, vaikams, kad juos mylime, išreikškime tai regimu būdu. Vis-gi, šią dieną svarbu santūrumas, susitelkimas – tai padės nukreipti dėmesį į esminius dalykus, geriau pajausti besiformuojančias tendencijas, naujas galimybes. Šią dieną nevertėtų daug plepėti – taip ištaškytume šios dienos jėgą.  Kaupkime jėgas, leiskime sau pailsėti, žadinkime savyje vidinį kūrėją, budinkime tikėjimo savimi bei esminėmis savo vertybėmis, mylimais žmonėmis jėgą.

Svarbu, kad mes patys santykiuose, savo požiūriu neskatintume pesimizmo, konfliktų, nedidintume problemų.

Šią dieną vertėtų atsisakyti alkoholio arba vartoti jį labai saikingai, kaip ir maistą. Tai, kad kartu su užtemimu švęsime ir šv. Kalėdas, be abejo, iškels papildomų užduočių. Ką  gi, gal būt, vertėtų šias Kalėdas padaryti sau ypatingomis – tokiomis, kuomet sustiprėjame,  atsisakome silpnybių, ugdome saiką, sąmoningumą, džiaugsmą, kuris remiasi ne tik materija, bet ir dvasine jėga, šviesa.

Užtemimo įtakoje gali gimti naujas požiūris į tai, ką darome, dirbame, į anksčiau pradėtus projektus ar santykius. Gali gimti nepasitenkinimas, noras veikti naujai. Neskubėkime daryti galutinių išvadų, duokime sau laiko, gerai viską apmąstykime, pasitarkime su išmintingais žmonėmis. Juk užtemimo tendencijos taip pat palies gan ilgą periodą – apie du metus.  Vienybė, savitarpio pagalba padės surasti efektyvesnius sprendimus. Todėl akcentuokime ne skirtumus, vienas kito silpnybes, o tai, ko esame svarbūs, vertingi vienas kitam. Būtų naudinga, jei skirtume laiko svarbiausių idėjų, gimusių šiuo metu, užfiksavimui.

Šią dieną prireiks ypatingo atsargumo už vairo – nesileiskite keliuose  į lenktynes, atsisakykite skubėjimo, nesantūraus kalbėjimo, neapgalvotų pažadų. Juk atsargumas, saikas, susikaupimas – tai pagrindinės svarbiausios savybės, reikalingos Saulės užtemimo Ožiaragio ženkle dieną.

Sėkmingų, saugių, šviesių mums visiems Šv. Kalėdų, geros būsimos Mėnulio jaunaties ir viso naujo ciklo, gimstančio šią ypatingą dieną!!!

Su meile – N. Gabija Wolmer

TOP