Erškėtuogių aliejus

Erškėtuogių aliejus turi daug vitamino C, taip pat A, B, E. Naudingas gydant kepenų ligas ir aterosklerozę (mažina cholesterolio kiekį kraujyje), sergantiems cukralige, hipertonija, inkstų uždegimais, inkstų akmenlige, kvėpavimo sistemos ligomis. Aliejus naudojamas šaltų užkandžių gamybai, salotoms, taip pat kaip maisto papildas. Erškėtuogių aliejus puikiai gydo pažeistą odą, nudegimus, randus, lėtina odos senėjimą.
Erškėtuogių aliejus

veikia kaip antidepresantas, įveikiantis neryžtingumą ir suteikiantis pasitikėjimo savimi;
skatina šlapimo išsiskyrimą, naudingas sergant cholecistitais, hepatitais, susijusiais su sumažėjusiu tulžies išsiskyrimu;
stiprina kraujagyslių sieneles, neleidžia ateroskleroziniams procesams jų užkimšti;
visą organizmą stiprinanti ir atsparumą didinanti priemonė, tinkanti sergant įvairiais infekciniais susirgimais;
išoriškai patartina vartoti esant maitinančių moterų spenelių įtrūkimams, įbrėžimams, praguloms, tropinėms opoms, nudegimams ir nušalimams;
ramina, padidina odos elastingumą, normalizuoja odos ir prakaito liaukų darbą, padeda odai regeneruotis ir atsinaujinti.
Tinkamas brandžiai, vystančiai odai: regeneruoja audinius, lygina senstančią, raukšlėtą odą, šviesina pigmentines dėmes, strazdanas. Skatina ląstelių atsinaujinimą aknės, sausos egzemos atvejais. Minkština ir gydo senus randus. Ypač gerai padeda užsitraukti pooperacinėms žaizdoms. Papildomas, pagalbinis aliejus, dedamas į pagrindinių aliejų mišinį.
Erškėtrožių aliejus yra auksiniai raudonos spalvos ir turi daug redukuotų linoleinių ir linoleninių rūgščių kartu su dideliu vitamino C kiekiu.
Tinkamas naudoti į vidų. Naudojamas virškinimo sistemai, cirkuliacinei sistemai, nervų ir endokrininei sistemai stiprinti. Naudojamas šaltas, ant salotų, į padažus. Jo negalima kepti ar virti.

TOP