Apie mantras

KAM REIKALINGA MANTRŲ PRAKTIKA, ARBA MANTRA JOGA?

Padeda susitelkti (susikaupti), įgyti ramybę bei jos priežastis.
Padeda transcenduoti (pakylėti ) sąmonę.
Padeda patirti Dievą, Dvasią.
Gali gydyti fizinį, emocinį, mentalinį kūnus, jei yra toks tikslas.
Padeda įgyti naujų galių, išskleisti talentus; skatina pastabumą, lavina protą, intelektą, įžvalgą, ugdo išmintį, gailestingumą, išskleidžia kūrybingumą, lavina drąsą, ugdo tiesos siekį bei tvirtybę.
Gali suteikti apsaugą, išgryninti karmą, padėti išeiti už jos rato.
Gali padėti sukaupti energiją bei ją pakylėti, išgryninti.
Padeda nuraminti, suvaldyti jausmus bei protą, pažinti save, transformuoti baimes.
Jei to siekiama, padeda sukurti pasaulietinę laimę: įgyti materialią gerovę, sėkmę partnerystėje, aplinkinių pagarbą, profesinę sėkmę, padeda tolimose kelionėse, saugo nuo priešų, įvairių traumų, vagysčių.
Padeda įgyti vientisumą, ramybę.
Suteikia galimybę pasiekti vientisą, nedualią pasaulėžiūrą.
Budizme bei induizme manoma, jog, to siekiant, vien mantrų praktikavimo dėka galima pasiekti išsivadavimą, nušvisti.
Šis aprašas nepretenduoja į baigtinį mantrų praktikos arba jų prasmės aprašymą – ji yra didžiulė, žodžiais neaprėpiama. Čia pasidalysiu kai kuriais apmąstymais, kurie, manau, bus naudingi pradedančiam praktikuoti mantras bei neturinčiam nuolatinio dvasinio mokytojo – vedlio… Plačiau

APIE MANTRŲ (ir ne tik) PRAKTIKAS

Vertėtų suvokti, jog mantrų šnekėjimas neturėtų tapti nei energetinio, nei psichologinio, mentalinio ar emocinio narkotizavimosi procesu. Ką bepraktikuotumėte, prisiminkite, jog kelias į dvasingumą, išsivadavimą eina kartu su sąmoningumu, bet ne šalia jo.

Pradiniuose etapuose mantra suteikia Jūsų asmenybei lengvai pasiekiamą galimybę panirti į visai kitokį, neįprastą, nepažįstamą ir todėl viliojantį pasaulį. Mantra suteikia galimybę pajusti naujos, nepažintos energijos antplūdį, priartina prie dvasios, neretai – rojaus būties pasaulių, skatina susitapatinti su Dievybe, kurios mantrą šnekate.

Tai yra geri, malonūs dalykai, tačiau ne mažiau svarbu išlaikyti sąmonėje pusiausvyrą tarp naujai įgyjamų išgyvenimų, energijų, suvokimų bei to, ką jau žinote, palikti sau pakankamai laiko suintegravimui, neignoruoti tų natūralių saugiklių, kuriuos turi visi psichiškai sveiki žmonės.
Vienas iš jų – tai suvokimas, kaip svarbu centruoti savo sąmonę žmonių pasaulyje, kaip pagrindiniame, iš kurio evoliucionuojame, iš kurio keliaujame, jei to reikia, į kitus pasaulius, ir į kurį grįžtame, – tai yra nuspręsti gyventi žmogiškosios sąmonės areale. Tai ištikimybės Žmonių pasauliui, dvasinio, evoliucinio kelio pasirinkimo dalykas… Plačiau

PLANETŲ MANTRŲ PRAKTIKOS

Planetos harmoningumas arba „pažeistumas, piktumas“ bei planetos jėga arba silpnumas yra skirtingi dalykai.
Planeta gali būti: ( bandysiu planetą, jos kokybę nusakyti, lyg kalbėčiau apie žmogų: gal bus lengviau suprasti). Taigi planetos gali būti HARMONINGOS:
1. Harmoninga bei stipri (nuostabiausias variantas, poveikis panašus į gero, harmoningo ir galingo žmogaus, kuris turi didelę galią veikti).
2. Harmoninga bei silpna (tai kaip geras, bet silpnas žmogus, kuris turi mažai įtakos, jėgos).
3. Harmoninga bei vidutinės jėgos ( tai kaip geras, harmoningas žmogus, turintis vidutinišką realizacinę jėgą).
IZOLIUOTOS, NEGALINČIOS VEIKTI:
4. „Išjungta“ – neturinti jokių aspektų, negalinti išreikšti savo jėgos, tai visiškai atskiras atvejis. Gali taip pat būti stipri arba silpna, vidutinės jėgos. Tiesiog ši jėga nebus išreikšta – ji izoliuota. Plačiau

Nijolė Gabija Wolmer

Daugiau apie mantras rasite čia:

http://www.sanatansociety.org/indian_music_and_mantras/sounds_of_tantra_mantras.htm
http://www.goldenmother.org/info/Mantra.htm
http://www.kagyuargentina.org/ingles/ense%F1anzas-en.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Mantra
http://www.tapovana.info/tantra.html
http://www.dalsabzi.com

TOP