Lygiadienis. Saulės dienos

N. Gabija Wolmer

Kovo 21 dieną, kartu Saulės patekėjimu, įvyko pavasario lygiadienis bei Nauji metai pagal Avestos tradiciją.
Šie įvykiai susiję su tuo, jog maždaug šiuo metu, (jei tiksliau, šiais metais kovo 18 dieną) susilygina nakties bei dienos ilgis.

Pusę metų nuo minėto įvykio diena bus ilgesnė už naktį. Tai materialios šviesos sąlyginė pergalė prieš tamsą. Vis-gi, ypač stipriai šią aktyvios Saulės energijos pergalę pajusime, kuomet Saulė pereis iš moteriško Žuvų ženklo į ugninio Avino ženklo pirmąjį laipsnį. Tai įvyks kovo 20 dieną, 18:15 val. Būtent šiuo metu Saulė kirs Žuvų – Avino ženklų ribą. Su šiuo įvykiu nuo seno susiejama ir pavasario lygiadienio šventė.

Dar aktyviau ugninę Avino ženklo bei Saulės energiją pajausime kitą dieną, kovo 21, kartu su Saulės patekėjimu. Šis metas, Saulės įėjimas į Avino ženklą ir pirmoji aušra Avino ženkle pilnu pajėgumu aktyvuoja laikmetyje ugninę, vyrišką energiją. Tuo pačiu ypač ryškiai pajuntame ir saulės, jos materialios šviesos pergalę prieš tamsą, susijusią su pavasario lygiadieniu. Ko gero, būtent todėl Avestos tradicijoje būtent šis momentas – kovo 21 dienos aušra yra susiejama su Naujų metų pradžia. Yra labai gerai būtent šį rytą pasitikti Saulės aušrą – tai padės susiderinti su būsimo augančios šviesos ciklo energijomis. Jei tai darysite, nusiprauskite, apsirenkite švariai, pasveikinkite naują dieną, Saulę, augančią dvasios jėgą, išreikštą materialioje Saulės šviesoje. Atsikėlus kovo 21 su aušra, lengviau kelsitės anksti rytą ir visą ciklą.

Nuo kovo 21 dienos aušros prasideda ir Saulės dienų kalendorius, kurį pristato įdomi bei sena Avestos tradicija.

Saulės kalendoriuje yra trisdešimt dienų, visos jos prasideda kartu su saulės patekėjimu ir trunka vieną parą nuo kovo 21 dienos. Po trisdešimtos dienos ciklas kartojasi. Kovo mėnesį, prieš naujus Avestos metus, būna penkios o keliamaisiais metais – šešios nulinės dienos.

Avestos tradicija pateikia įdomias sąsajas tarp Saulės dienų bei sėkmės simbolių kiekvienai Saulės dienai, taip pat sėkmingas spalvomis, kurias vertėtų naudoti rūbuose, jei norime sėkmingiau, harmoningiau susiderinti su Saulės diena. Galbūt, vertėtų į tai atkreipti dėmesį? (Visą Saulės dienų kalendorių galite rasti mano išleistame “Didžiajame Astrologiniame Mėnulio Kalendoriuje 2018”)

Štai, pavyzdžiui kovo 21 dieną, kuomet bus 1 Saulės diena, palanku, jei aprangoje bus balta, raudonos spalvos atspalviai, kas nors, kas džiugina spindesiu. Šios spalvos suteiks jėgą ciklo pradžiai.
Kovo 22 dieną, kuomet bus 2 Saulės diena, palankesnės geltona, žaliai žydra ir žydra spalvos.
Kovo 23 dieną, kuomet bus 3 Saulės kalendoriaus diena, palankesnės bus vyšninė bei tamsiai mėlyna spalvos.
Ką gi, be abejo, reiktų atsižvelgti ir į tai, jog šis ciklas perduotas šalims su šiltesniu klimatu, nei mūsų. Vis-gi, į kai ką gal vertėtų atsižvelgti? Ypač, jei tos dienos Saulės kalendoriaus spalvos yra jūsų mėgstamos?

Pasak Avestos tradicijos, spalvos padės susiderinti su Saulės dienos energijomis, padės lengviau, harmoningiau veikti.
Pravartu atkreipti dėmesį ir į nuorodas, susijusias su stipriomis vienos ar kitos saulės dienos savybėmis, simboliais, atkreipti dėmesį į patarimus saulės dienos charakteristikose.

P.S.: “Didįjį Astrologinį Mėnulio Kalendorių 2018” , kaip ir Saulės dienų kalendorių galite įsigyti elektroninėje versijoje, PDF formatu, svetainėse www.wolmer.lt, www.menuliokalendorius.com taip pat – knygynuose, prekybos centruose.

N. Gabija Wolmer

TOP