Laisvalaikio skaitiniai

Ketinimas ir troškimas

Ketinimas – tai reali jėga, papildanti troškimą. Galima sakyti, jog ketinimas – tai troškimas, „neprilipęs“ prie rezultato. Ketinimas yra stiprus, o troškimas silpnas, nes daugeliui jis tereiškia dėmesį, prilipusį prie kokio nors daikto ar reiškinio. Ketinimas – tai troškimas, labai tvirtai susietas su visais dvasiniais sėkmės dėsniais, o ypač su šeštuoju – neprisirišimo dėsniu.

Ketinimas, kadangi yra nesusaistytas, gimdo spontaniškumą, o spontaniškai atliktas veiksmas yra efektyviausias. Ketinimas turi būti nukreiptas į ateitį, o dėmesys – likti dabartyje. Ir kol jį išlaikome čia ir dabar, tol į ateitį nukreiptas ketinimas duos vaisius, nes ateitis užgimsta dabartyje. Dabartį reikia sutikti tokią, kokia ji yra. Sutikti dabartį ir ketinti ateities įvykius. Ateitį visada galime sukurti nesusaistyto ketinimo pagalba, o prieš dabartį maištauti niekada neverta.

Praeitis, dabartis ir ateitis yra mūsų sąmonės savybės. Praeitis – tai prisiminimai, ateitis – laukimas, o dabartis – tikrasis suvokimas. Todėl laikas yra minties judesys. Ir praeitis, ir ateitis tėra vaizduotėje, ir tik dabartis – mūsų suvokimas – yra amžina. Dabartyje slypi laiko – erdvės, materijos ir energijos potencialas.

D.Čiopra Septyni dvasiniai sėkmės dėsniai – Mijalba, Kaunas, 2002

„Kas yra asmeninė legenda?

Ji yra tai, ką tu visuomet norėjai daryti. Kiekvienas iš mūsų ankstyvoje jaunystėje žino savąją Asmeninę Legendą. Tuo gyvenimo laikotarpiu viskas aišku, atrodo įmanoma, nebijome svajoti ir kalbėti apie tai, ką norėtume veikti gyvenime. Tačiau laikui bėgant atsiranda paslaptinga jėga, kuri stengiasi mums įteigti, kad jos, tos Asmeninės Legendos, įvykdyti neįmanoma…

…yra viena didelė tiesa šiame pasaulyje: nesvarbu, kas esi ir ką veiki, jei ko nors tikrai nori, šis tavo troškimas yra gimęs Pasaulio Sieloje. Jį įvykdyti ir yra tavo misija žemėje.“

„Kai tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis padeda įgyvendinti tą troškimą.“

Paulo Coelho Alchemikas – Vaga, 2000

TOP