Kodėl žmonės rūko ir vartoja alkoholį?

Klausytoja: Noriu paklausti apie emocinę energiją. Radau parašyta, jog, kai valgome, gauname emocinę energiją. O kai geriame ar rūkome, ką su ja darome? Išjudiname, stimuliuojame ją? Kas yra ta emocinė energija?

N.G.Wolmer: Emocijų energija yra mūsų astralinio kūno, suaktyvinto vienu ar kitu būdu, judesys. Tai yra emocijų judesys, taip pat kaip fizinio kūno judesys yra kojos ar rankos pakėlimas. Valgydami papildome fizinį kūną energija tiesiogiai, o per jį – ir emocinį, ir mentalinį kūną. Tačiau emocinis kūnas energiją gauna ne tik iš maisto, bet ir kvėpuodamas, per praną (prana nėra emocinė energija, tačiau ji tampa emocine energija, jei sujungsime kvėpavimą su kokia nors mintimi). Mes taip pat gauname emocinę energiją iš gražių vaizdinių, gamtos vaizdų, kai gamtoje pajuntame jėgų antplūdį, žiūrėdami žalumą, į debesis, į žydrą dangų.

Kaip rūkymas susijęs su emocine energija? Rūkymas, astrologiškai žvelgiant, tiesiogiai susijęs su Urano energijomis. Jei Uranas gimimo metu yra stiprus – harmoningas ar neharmoningas – tame žmoguje yra begalinė meilei laisvei, daug originalumo, jam reikalingi draugai, jis mėgsta judėjimą, vairuoti, nardyti po internetą, jis gali būti keistuolis, kaip senovėje sakydavo, laisvamanis. Rūkymas bus jo laisvės, maišto prieš banalumą, prieš štampus išraiška. Kai rūkymas jam tai suteikia, tai suteikia ir emocinės energijos, nes suteikia tas vertybes, kurios jam yra brangios. Tada žmogus rūkydamas jaučia : „Kaip smagu“. Žiūri, kaip rangosi dūmas, jaučia laisvę, pakilumą, ir tuo metu gauna emocinės energijos. Tačiau jei viso to nebėr, o likęs tik vergiškas įprotis rūkyti, tada jis gaus ne emocinę energiją, bet griaunančią fizinę energiją ir emocinės energijos praradimą.

Panašiai vyksta ir vartojant alkoholį. Jis yra susijęs su Neptūnu ir Mėnuliu. Narkotikai, rūkalai ir alkoholis yra tarpininkai, leidžiantys nepasiruošusiam žmogui prisiliesti prie aukštų vibracijų už didelę nuodijimosi kainą. Juk pradžioje, kai vartoja alkoholį, žmogus pajunta palaimą, artumą su pasauliu, jis nebejaučia sienos, skiriančios jį nuo kitų žmonių, yra išgyvenamas pakilumas: „O, kaip gera. Visi mylime vienas kitą.“ Panašiai veikia ir narkotikai. Atsipalaidavimas, palaima, artumas – Neptūno savybės, kurios siekiamos ilgų praktikų metu, dorybių ugdymo keliu. Bet žmogus nori visko iš karto, ir jis tuomet moka didelę kainą apsinuodydamas ir ateidamas į palaimos, artumo neptūnišką erdvę alkoholio keliu, į laisvės, originalumo, atsiribojimo nuo šablonų erdvę – per įvairius haliuciogenus, rūkymą. Tai net ne emocijos, o aukštesnės dvasinės būsenos, vibracijos, kurios siekiamos pakylėti aukščiau kasdienių emocijų. Plačiau…

Nijolė Gabija Wolmer

TOP