Ketinimas ir troškimas

Ketinimas – tai reali jėga, papildanti troškimą. Galima sakyti, jog ketinimas – tai troškimas, „neprilipęs“ prie rezultato. Ketinimas yra stiprus, o troškimas silpnas, nes daugeliui jis tereiškia dėmesį, prilipusį prie kokio nors daikto ar reiškinio. Ketinimas – tai troškimas, labai tvirtai susietas su visais dvasiniais sėkmės dėsniais, o ypač su šeštuoju – neprisirišimo dėsniu.

Ketinimas, kadangi yra nesusaistytas, gimdo spontaniškumą, o spontaniškai atliktas veiksmas yra efektyviausias. Ketinimas turi būti nukreiptas į ateitį, o dėmesys – likti dabartyje. Ir kol jį išlaikome čia ir dabar, tol į ateitį nukreiptas ketinimas duos vaisius, nes ateitis užgimsta dabartyje. Dabartį reikia sutikti tokią, kokia ji yra. Sutikti dabartį ir ketinti ateities įvykius. Ateitį visada galime sukurti nesusaistyto ketinimo pagalba, o prieš dabartį maištauti niekada neverta.

Praeitis, dabartis ir ateitis yra mūsų sąmonės savybės. Praeitis – tai prisiminimai, ateitis – laukimas, o dabartis – tikrasis suvokimas. Todėl laikas yra minties judesys. Ir praeitis, ir ateitis tėra vaizduotėje, ir tik dabartis – mūsų suvokimas – yra amžina. Dabartyje slypi laiko – erdvės, materijos ir energijos potencialas.

D. Čiopra „Septyni dvasiniai sėkmės dėsniai“ – Mijalba, Kaunas, 2002

TOP