Kalnuotės eko bendruomenė

Kalnuotės bendruomenė

Drauge kuriame žemę, kurioje norėtume gyventi mes ir mūsų vaikai

Ko gero, bendruomenės idėja kilo iš amžino žmogaus poreikio gyventi harmoningame pasaulyje, darnoje su Žeme ir žmonėmis, su viskuo, kas gyva. Tame siekyje atsispindi meilė, gyvenanti giliai kiekviename iš mūsų bei noras ją realizuoti konkrečiais darbais.

Kalnuotės bendruomenė  – tai bandymas sukurti tokią erdvę, kurioje gyventų harmonija ir santarvė, dora, bendromis pastangomis sukurta gerovė, kur klestėtų sveikas gyvenimo būdas, rūpinimasis žeme, geranoriška kaimynystė. Kur vaikai, augdami gamtoje, girdėtų ne keiksmus ar grubumą, bet paukščių čiulbėjimą, dainą, juoką, geranorišką, ramią šneką…

Na, o konkrečiai viskas prasidėjo nuo N. Gabijos Wolmer dvasinio ugdymo seminarų bei jos įkurto dvasinio ugdymo klubo „Trys brangenybės“. Būtent čia surado vienas kitą bendraminčiai iš įvairių miestų, kuriuos uždegė mintis nuosekliai puoselėti žmogiškas dorybes bei sveiką gyvenimo būdą, rūpintis gamta, sveikata, dora.  2004 metais gimė mintis ir gyventi kartu, sukurti ekologišką bendruomenę, gyvenančią darnioje gamtoje, ekologiškuose būstuose, gražiai bendraujančią tarpusavyje, formuojančią taikų, socialų santykį su visuomene…  Nuo 2008 metų ėmėme palaipsniui kurtis vaizdingose Kalnuotės apylinkėse, 2014 metais bendruomenė įregistruota kaip juridinis asmuo.

Bendruomenės iniciatorė ir įkūrėja, “UDUMBARA” dvasinio ugdymo ir sveikatingumo centro vadovė, N.G. Wolmer

Viešųjų ryšių kontaktinis asmuo – Daiva Kristina Markauskienė.

Mus galite rasti Facebook’e: https://www.facebook.com/groups/491385934277550/?fref=ts

Apie Kalnuotės bendruomenę kalba:

Kalnuotės eko bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes, galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Vilniaus regione organizatorių dėmesį patraukė būtent Kalnuotės bendruomenė, pasižyminti tuo, kad jos narius vienija bendros idėjos.

Nors mes pripratę prie bendruomenių, kurios susikūrusios teritoriniu principu, tačiau bendruomenę gali sudaryti ir bendraminčiai.

Gražiame gamtos kampelyje įsikūrusios Kalnuotės bendruomenės narius vienija dorybės sąvoka. Dorybę šie žmonės supranta, kaip gamtos neteršimą, sveiką gyvenimo būdą, jogą, meditacijas, taisyklingą kvėpavimą ir gėrio nešimą kitiems.

„Žmonės mūsų kartais nesupranta, kai vietoj piktumo, pasakome, kad jie gerai atrodo. Bet mums tai atrodo normalu“, – filmavimo komandai pasakojo bendruomenės nariai.

Filmuojant Žinių radijo laidą „Tai mes“ Kalnuotės gyventojai turėjo atskleisti, kaip kūrėsi tokia bendraminčius vienijanti bendruomenė, kaip ji gyvuoja, o bendruomenės kūrybiškumą įrodė atlikdami savos kūrybos dainą.

Laida apie Kalnuotės eko bendruomenę Žinių radijo eteryje buvo transliuojama 2015 m. liepos 17 dieną, 16.10 val.. Laidos video įrašas patalpintas www.ziniuradijas.lt.

bendruomenes_rataspuosiame_kalnuote

P1140048bendruomene_bendraujaFullSizeRender (3)

Asociacija KALNUOTĖS BENDRUOMENĖ

Kodas: 303057632

A.s. LT80 7300 0101 3538 9567

Adresas: Vilniaus r. savivaldybė, Kalnuotės V kaimas 3A

kalnuote@udumbara.lt

www.kalnuotesbendruomene.lt

TOP