Gaivinančių dalykų pasaulis

GAIVINANČIŲ DALYKŲ PASAULIS

Paprastos praktikos gali duoti didžiulę naudą, tačiau tiktai tada, jeigu jas darome kantriai, nuosekliai. Svarbiausia – darome. Didžioji paprastų praktikų bėda yra ta, kad dauguma, jas perskaitę, taip ir palieka neišbandę…

Ši praktika taip pat yra paprasta ir remiasi sąlyga, kad darysite ją nuoširdžiai bei skirsite pakankamai jėgų, energijos ir laiko – t.y. pajausite jos skonį, įeisite į jos ritmą, pajusite jos pasaulį. Galite daryti ją mintyse, tačiau daug geriau būtų, jei atliktumėte raštu, – tuomet ši praktika duotų jums daugiau naudos, jėgos, šviežios energijos bei optimizmo.

Jos esmė yra tokia:  turėtumėte surašyti sąrašą visų tų dalykų, apie kuriuos prisiminus jums paprasčiausiai pasidaro gera, malonu, džiugu ar tiesiog saldu. Tai gali būti bet kas. Tiesiog sėskite ir parašykite, pavyzdžiui: „1. Aš mėgstu šviežias braškes su grietinėle” (gerai būtų ryškiai prisiminti braškes, jų spalvą, skonį burnoje, kvapą).

Visai nesvarbu, kas tai bus,- tai gali būti keisčiausi dalykai, bet būtent tie, kurie jums kelia malonumą, džiaugsmą, šypseną…  Pavyzdžiui, „Mėgstu lietų vasarą”. O galbūt jūs mėgstate šiltą smėlį, galbūt jūs mėgstate, kai žolės, jums atsigulus į žolynus, kutena nosį arba pėdas, galbūt jūs mėgstate mažą šunytį, kuris yra tam tikros spalvos. Ar maža ką jūs dar galite mėgti?

Pabandykite padaryti šį malonumą sau – tiesiog surašykite sąrašą visų dalykų, kuriuos mėgstate, dėl kurių buvimo jums gera gyventi. Būtų labai gerai, jei tą sąrašą turėtumėte savo kompiuteryje, kad galėtumėte nuolat jį papildyti. Galbūt vertėtų nusipirkti storą sąsiuvinį ir padaryti taip, kad sąrašas jame po truputėlį vis augtų, augtų ir augtų. Svajočiau, kad jums tektų įsiklijuoti į tą sąsiuvinį papildomų puslapių ir kad jis taptų storas, neįmanomai išsipūtęs.

Ir dar vieną dalyką galima daryti – vis sugrįžti ir peržiūrėti jį… Kai dažniau pažvelgsite į pasaulį tarsi per prizmę tų daiktų, reiškinių, kurie jums kelia džiaugsmą, kuriuos mylite, kurie yra jums malonūs, jų ims atsirasti vis daugiau ir daugiau. Dažnai net neįsivaizduojame, kiek daug nuostabių dalykų esame išgyvenę, patyrę… Jie užsimiršta, o galėtų tarnauti, tapdami mūsų jėgos, pasitikėjimo gyvenimu baze. Grįždami prie šių savo brangiųjų užrašų, jūs galite įsivaizduoti ne tiktai daiktus:  galbūt jums patinka nuostabi, švelni žydra šviesa, kadugio, pušies, jazminų ar šieno kvapas arba dar kas nors. Galbūt ištartas žodis, vardas, būsena, galbūt filmas… Surašykite viską be jokios išimties – tai, kas peni, palaiko jūsų gyvenimą…

Kai jau turėsite tokį sąrašą (o galbūt dar tik jo pradžią),  galite prisiminti kokį nors daiktą, frazę ar momentą ir sujungti jį su kvėpavimu – tiesiog juo „pakvėpuoti“. Tai atneš jums visai naują, nelauktą jėgą.

N. Gabija Wolmer

TOP