Eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru ir jūs neapsiriksite, jei norėdami švarios aplinkos į aromatinę lempą ar tiesiog ant vatos ar servetėlės užlašinsite keletą savo mėgiamų kvapų ir kur nors padėsite. Eteriniai aliejai pagal klinikinių tyrimų duomenys geriausiai valo aplinką bei naikina blogus kvapus.
Mirtenės (arbatmedžio) eterinis aliejus. Nepaprastai geras jo antimikrobinis ir priešgrybelinis poveikis.
Cinamono eterinis aliejus turi nepaprastai stiprių antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių savybių. Ypač gerai naikina virtuvės kvapus.
Čiobrelio eterinis aliejus. Labai stiprus antivirusinis poveikis. Puiki profilaktinė priemonė rudens ir pavasario gripo epidemijų metu.
Gvazdikėlių eterinis aliejus: stipriausias natūralus antiseptikas: – 1% tirpalo antiseptinis poveikis 4 kartus stipresnis už fenolio 1% tirpalą. Gvazdikėlių, apelsino ir cinamono eterinių aliejų mišinys ne tik puikiai kvepia, bet labai gera profilaktinė priemonė, ypač žiemą.
Pelargonijos eterinis aliejus. Šiuolaikiniais tyrimais patvirtinta, kad pelargonijos žiedai surenka nuodingas medžiagas, radionukleidus, gerai naikina mikrobus. Jos kvapas atbaido vabzdžius.
Kadagio eterinis aliejus. Ištikus ūmiai dvasinei krizei, šokui, isterijai, išgąsčiui (gerai tinka vaikams) pakanka pora lašų kadagio eterinio aliejaus užlašinti ant delnų, patrinti ir pauostyti.
Pušies eterinis aliejus – stiprus antiseptikas, naudojamas gydyti kvėpavimo takų infekcijoms.
Rozmarino eterinis aliejus. Jį daugelį šimtmečių žmonės degino norėdami apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų ir oro gryninimui ligonių kambariuose.